Et eksekverende bureau

Med landets bedste kommunikatører i spidsen, rådgiver vi nogle af de største danske og internationale virksomheder. Vi består af små, fleksible enheder, og derfor kan vi hurtigt og effektivt løse enhver kommunikationsudfordring. Det er kernen i Helps DNA og grunden til, at vi siden 2005 er lykkedes for vores kunder.

  • DINE KOMPETENCER NR. 2
  • DINE KOMPETENCER #3
  • DINE KOMPETENCER #4

Vi gør tingene anderledes

RÅDGIVNING

Vi forstår markedets hastighed, nye tendenser og den digitale udvikling, og derfor kan vi rådgive om alt fra interne forandringer til kriser. Vores rådgivning er konsekvent og er altid forankret i jeres strategiske mål.

PUBLIC RELATIONS

Vi følger medielandskabet tæt og ser hver dag muligheder for at skabe omtale for vores kunder. Med skarpe vinkler og grundfortællinger får vi jeres budskab ud på tværs af forskellige kanaler, og vi har altid historier klar, som kan bruges præcis, når de er relevante.

INTERN KOMMUNIKATION

Vi tror på, at det er den enkle og involverende kommunikation, som får jer hørt og forstået. Det er altid vores udgangspunkt, når vi rådgiver ledelsen om interne kommunikationsudfordringer. Vi forankrer værdier, kulturer og strategier på tværs af organisationen for at sikre, at de bliver fulgt af alle medarbejdere.

SoMe

Jeres grundfortælling skal være den samme, uanset om man møder jer i pressen eller på sociale medier. Vi laver enkle og håndgribelige strategier for, hvordan I bliver synlige på sociale kanaler. Vi udvikler også koncepter, der understøtter jeres historie og engagerer målgruppen.

KOMMUNIKATIONSTRÆNING

God kommunikation kræver træning. Vores effektive workshops ruster jer til interviewet med den kritiske journalist eller til at kommunikere tydeligt foran hele organisationen. Vi udfordrer jer med øvelser og cases, der klæder jer på til enhver kommunikationssituation, og giver jer virkemidler og værktøjer til at få budskabet igennem.

Team Help

Uploadet billede

MADS P. Byder

Partner & stifter
mads@help-pr.dk

+45 20 62 77 27

Linkedin
Uploadet billede

Morten Laasholdt

Seniorrådgiver & teamchef
morten@help-pr.dk

+45 31 17 71 17

Linkedin
Uploadet billede

Henrik Keller

Chefrådgiver
henrik@help-pr.dk

+45 26 36 64 17

Linkedin
Uploadet billede

Charlotte Correll

Seniorrådgiver
charlotte@help-pr.dk

+45 26 79 73 77

Linkedin
Uploadet billede

Lars Krøldrup

Seniorrådgiver
lars@help-pr.dk

+45 81 74 06 07

Linkedin
Uploadet billede

Mikkel Luplau Schmidt

Seniorrådgiver
mikkel@help-pr.dk

+45 50 60 02 77

Linkedin
Uploadet billede

Katrine Jacobsen

Kommunikationsrådgiver
katrine@help-pr.dk

+45 53 25 27 09

Linkedin
Uploadet billede

Kasper Jørgensen

Kommunikationskonsulent
kasper@help-pr.dk

+45 26 72 12 80

Linkedin
Uploadet billede

Jacob Bülow Hansen

Kommunikationskonsulent
jacob@help-pr.dk

+45 28 94 27 40

Linkedin
Uploadet billede

Mathilda Tvilstegaard

Kommunikationskonsulent
mathilda@help-pr.dk

+45 21 22 28 79

Linkedin
Uploadet billede

Nikoline Mira Helsbro

Kommunikationskonsulent
nikoline@help-pr.dk

+45 28 15 14 18

Linkedin
Uploadet billede

Fie Ebbesen

Kommunikationskonsulent
fie@help-pr.dk

+45 51 88 36 34

Linkedin
Uploadet billede

Niklas Bo Markussen

Grafiker & videofotograf
niklas@help-pr.dk

+45 40 82 45 43

Linkedin
Uploadet billede

Stefani Lohmanm

Studiemedhjælper
stefani@help-pr.dk

+45 24 21 75 05

Linkedin
Uploadet billede

Johan Bolving

Studiemedhjælper
johan@help-pr.dk

+45 30 29 46 37

Linkedin

Vores Netværk